Su istasyonları kapandı rekabet başladı

01 Nisan 2017 – 10:42Son Güncelleme : 01 Nisan 2017 – 10:43

İZMİR, (DHA)- İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova ve Karşıyaka’daki, İzmirlilerin, 19 litrelik damacanasını 1.5 TL’ye doldurabildiği sekiz kaynak suyu satış istasyonu, yasal zorunluluk nedeniyle 31 Mart Cuma günü mesai saati sonunda kapandı. Belediye’nin de ‘İzmir Su-Homeros’ markasıyla piyasaya gireceği sektörde, günde ortalama 8 bin 500 damacana doldurulan istasyonlardaki son günde, yeni müşteri kazanmak isteyen bazı su firmalarının bayileri, tanıtım broşürü dağıttı. Devamını oku “Su istasyonları kapandı rekabet başladı”

Ankara’nın Suyunda Kirlilik Saptandı

Ankara’nın Suyunda Kirlilik Saptandı

Kirlilik Gideriline Kadar Musluk Suyu İçilmemesini Öneriyoruz

Yayına Giriş Tarihi: 27.07.2013 Güncellenme Zamanı: 27.07.2013 14:37:09 Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

710_14_11_31

Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı İbrahim AKYÜREK ve II. Başkanı Erkin ETİKE 27 Temmuz 2013 Cumartesi günü saat 11:30`da Oda merkezinde yaptıkları basın toplantısında şunları belirttiler: Devamını oku “Ankara’nın Suyunda Kirlilik Saptandı”

Kütahya’da İçme Suyunda Arsenik Sorunu

İçme suyundaki arseniğin 25 yıldır toplum sağlığını tehdit ettiği biliniyor, ama önlemler eksik…

Dr. Eşref Atabey

page
Cumhuriyet/Bilim Teknoloji – Kütahya’nın Emet ilçesi İğdeköy başta olmak üzere, bazı köylerinde içme ve sulama
sularında arsenik seviyesinin oldukça yüksek (litrede 460-970 mikrogram) çıktığı ve halkın mağduriyeti dolayısıyla, içme sularının kullanımının yasaklandığıyla ilgili haberler 25-26 Mart 2013 tarihlerinde basında yer aldı. Devamını oku “Kütahya’da İçme Suyunda Arsenik Sorunu”

Damacana Suları Temmuz 2012 Piyasa Denetim Raporu

damacana 2012tem

 

Dolum Tesislerinde Herhangi Bir Uygunsuzluk Tespit Edilmediği Halde Tüketiciye Ulaşıncaya Kadar Geçen Süreçteki Uygunsuz Şartlar Sebebiyle Olumsuzlukların Görüldüğü 19 Litrelik Damacana Su Satış Noktaları Aşağıda Verilmektedir. Ancak Satış Noktalarındaki İnceleme Sonuçlarından Hareketle, İlgili Firmaların Piyasadaki Tüm Damacana Ürünlerinin Uygunsuz Olduğu Anlamı Çıkarılmamalıdır. (Temmuz 2012 Denetim Sonuçları) Devamını oku “Damacana Suları Temmuz 2012 Piyasa Denetim Raporu”

Damacana Suyu 10-15 Saatte Tüketin


ntvmsnbcSon yıllarda kişi başına kullanım oranı artan damacanadaki suyun hava ya da güneşe maruz kalmasının, kişiyi ölümle sonuçlanan hastalıklara kadar götürebilen mikroorganizmaların üremesine neden olduğu belirtildi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fatih Köksal, “şişe suyu” olarak bilenen işlenmiş suyu sağlık açısından desteklediklerini, ancak kullanım süresi ve bekletildiği ortama dikkat edilmediğinde enfeksiyon hastalıklarına yol açabildiğini belirtti.
Şişe sularının, bulundukları ortam ve temizlik kurallarına uyulmadığı takdirde hepatit yapan virüsler dahil tüberküloz, ishal ve daha birçok enfeksiyon hastalığının oluşumuna zemin hazırladığını ifade eden Prof. Dr. Fatih Köksal, şunları söyledi: Devamını oku “Damacana Suyu 10-15 Saatte Tüketin”

Pet Şişelerden Kurtulun

fatihaltayliAŞAĞIDA okuyacağınız satırlar pek hoşunuza gitmeyebilir.

Kendinizi kötü, hatta rahatsız hissedebilirsiniz.

“İyi de, ne yapacağız” diyebilirsiniz.

Çünkü ben de aynen sizin söylemeniz muhtemel bu cümleyi söyledim, aynen bu yazdıklarım gibi hissettim.

Yine de sizleri sevdiğim için, bunları yazmak zorundayım.

Önceki gün, bir yakınımın ameliyatı için, Türkiye’nin önemli hastanelerinden birindeydim.

Ameliyat sonrası, alanında Türkiye’nin değil, dünyanın en iyilerinden biri ve çok da eski dostum olan doktorumuz geldi. Devamını oku “Pet Şişelerden Kurtulun”